top of page
Search

השימוש בAI (בינה מלאכותית) וההתקדמות עד עתה

מאז הופיע הAI אני לומדת כיצד להשתמש בבינה כדי להתייעל ולקדם. ניתן להגדיל מאוד וגם לחדד תמונות מאוד ישנות (וגם לצבוע), להעזר בתמלול הסרטים והראיונות ולפענח מסמכים. ועדיין - צריך לשמור על אותנטיות.

את הראיון עם אורטונס תרגמתי משמיעה. בראיון עם בתיה בן-אליהו נעזרתי ב"טריק" של גוגל לתמלול מהקראה, ובתוכנת העריכה כבר יכולתי "לפרוס" את הנקודות בהן יהיה תימלול (אם כי התמלול מופיע באנגלית ועלי להכניס את המלל הנכון). ובראיון עם רחל עשת כבר השתמשתי בתמלול האוטומטי של יוטיוב, הורדתי אותו, תיקנתי אותו והוספתי באמצעות תוכנת העריכה. אך אבוי! לדבורה אמיד יש מבטא צרפתי ויוטיוב לא מצליח להוציא לי תמלול בעברית! תיקנתי כמה שיכולתי את הסאונד של הוידאו שהוקלט בחלקים, עם הד וממרחק. זה עדיין לא עזר. השתמשתי בAI חדש של קבוצת ישראלים שהבטיחו לי שהכלי שלהם יכול לזהות עד שעה וחצי או 1.5 ג'יגה עם זיהוי של 90% מהמילים. וזה נכון: הוא אכן זיהה את המילים אבל שגיאות כתיב גם הן 90%. הטקסט הגיע בבת אחת בלי פסיקים ובלי זיהוי דיקדוק פשוט, לכן אאלץ להשתמש בגוש המלל הרציף ולתקן, ואז להוסיף בתוכנת העריכה את התמלול. לדעתי, עד שאסיים, תוכנת העריכה שלי תסיים את התהליך בו היא יודעת לתמלל ולתרגם מעברית! לכם ככל הנראה אחפש את הקטעים בהן דבורה שוחחה על המושב. ההיסטוריה האישית תאלץ לחכות לימים יפים יותר לצערי.

ויקס, המערכת לבנית האתרים בה אני משתמשת, מאתגרת אותי ומשתנה שוב ושוב. בתקופה האחרונה אני מנסה לצמצם את מס' העמודים באתר ולהוריד עומס מדפים עם המון תמונות, ובכלל את מס' העמודים. לצורך זה אני נעזרת ב Dynamic Pages, עמוד אינטרנט ספציפי שמבוסס על אותו עיצוב ומציג תוכן מאוסף ששמור במערכת ניהול התוכן (נניח משפחות, אמנים, חגים).

העמוד שהציג את החגים בהיסטוריה מצולמת היה עמוס מאוד ובמקום לפרק ל20 עמודים נוספים החלטתי שהגיע הזמן להבנות מאגר תמונות ולהשתמש בעמודים הדינמיים למטרה הזו. אבל... אז גיליתי שגלרית התמונות כבר אינה מציגה את שם התמונה כפי שהציגה בעבר. למה? לא יודעת! ככה!

התסכול הוא ענק!! כל כך הקפדתי להעלות תמונות עם שמותיהן כדי שאלו יופיעו עם לחיצה על התמונה ולפתע האופצייה נכחדה! זיהוי החברים בתמונות, השנה - לא מופיע ועליי להכנס למאגר הנתונים, להכנס לכל גלריה ולעבור תמונה תמונה. ואז - להדביק את התוכן שאני רוצה שיופיע. בכל הגלריות! אלפי תמונות!!!!! ו... לא בא לי. עבודה קשה ולא מתגמלת. ניסיתי אופצית גלריות אחרות, אבל אחרי שעות של חיפושים ונסיונות גיליתי רק גלריה אחת שמציגה את כותרת התמונה, באותיות גדולות וגופן בסיסי. אין לי אפשרות "לערוך" את התצוגה. ויתרתי. אמשיך בהעלאה וסידור התכנים, ואקווה שאולי ויקס יחזירו את המצב לקדמותו. או שבאמת אתחיל לעבור על הגלריות במגיפה העולמית הבאה?...


0 views0 comments

Recent Posts

See All

חופשה מהחופשה?

בכל פעם שנראה כאילו השתלטתי על כמות התכנים, או "סיימתי" ערך גדול - ויקס מערבב את האופציות. הוספתי את כל המשפחות, כמעט. ועדיין ישנם פרטים חסרים כמובן. בניתי על תפריט מיוחד של ויקס רק כדי לגלות שהוא עוד

Comments


bottom of page